Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Recitační soutěž

V úterý 28.2.2023 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže ZŠ Kolešovice. 

Celkem recitovalo 17 žáků převážně z 1. stupně – vítězové třídních kol. V porotě zasedly paní učitelky A. Čechová, Mgr. R. Zemjanková, Mgr. J. Kreislová, Mgr. D. Hlaváčková.

1. třída recitují, ale nesoutěží

Liliana  Benešová                                                   

Viktorie Chomenčuk          

Tereza Vlachová

2. třída a 3. třída

1. místo Jan Petřík

2. místo  Julie Adltová, Beáta Benešová

3. místo Gabriela Čečrdlová, Olivie Hendrychová, Kristina Hejdová

Pochvala Ester Čebišová

4. třída a 5. třída

1. místo Hana Černohorská

2. místo  Veronika Kvíderová, Jakub Drexler

3. místo  Tereza Čečrdlová

Pochvala Jindřiška Stejskalová

6. třída

1. místo  Jan Černohorský
 

Všem recitátorům gratulujeme, chválíme za pečlivou přípravu a odvahu. Každý recitátor si odnesl diplom či pochvalný list a odměnu k tomu.  

Mgr. R. Zemjanková

 

Pilotování nové řady učebnic

Páteční dopoledne před jarními prázdninami se ve čtvrté třídě neslo ve znamení angličtiny. V rámci projektu pilotování nové řady učebnic pro první stupeň základních škol, do kterého je naše škola zapojena, se žáci ponořili do různorodých aktivit. Šifry prověřovaly slovní zásobu, poslechová cvičení soustředěnost, uvolnění přinášela hravá centra aktivit. Závěr nadto přinesl hodnotící část, kdy děti tentokrát samy vystavovaly pololetní vysvědčení připravované učebnici. V nakladatelství se mají nač těšit!

Mgr. Adriena Mesárová, DiS. 

Vánoční besídka

Ve středu 21. prosince 2022 proběhla na naší škole Vánoční besídka spojená s jarmarkem, kde bylo možné zakoupit žáky vyrobené výrobky. V rámci besídky pro rodiče vystoupili s pásmem básní, písní a tanců žáci první až sedmé třídy. Program byl rozmanitý a všichni byli spokojeni.

Mgr. Markéta Sabová

Milujeme bubnování

Milujeme bubnování  tak se jmenovala akce, které se zúčastnily děti  ZŠ a MŠ. Hodina plná zábavy a aktivit, kterou vedl Petr Havlan. Žáci byli rozděleni do skupin podle věku, učili se rytmu, naslouchat hudbě, napodobovat i tančit. Zapojily se i paní učitelky. Všechny fotky najdete ve fotogalerii.                                           

Mgr. R. Zemjanková

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace