Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Recitační soutěž 2019 - okresní kolo

13.3.2019 se vítězové školního kola  zúčastnili okresní recitační soutěže v Rakovníku. Reprezentovat naši školu jeli Jan Černohorský,  Boris Košťál, Tereza Písařová, Helena Veronika Jarošová a Ludmila Nováková. Všem se vystoupení povedlo. Přestože konkurence byla veliká, čestné 4.místo obsadil Boris Košťál. Gratulujeme. Podpořit soutěžící přijeli i někteří rodiče. Fotografie naleznete ve školní fotogalerii.
Mgr. Renata Zemjanková

Školní recitační soutěž

19.2.2019 se uskutečnila školní recitační soutěž ZŠ Kolešovice. Soutěžilo se ve třech kategoriích . Největší zastoupení měl 1. stupeň, ale našlo se i několik recitátorek ze starších žákyň. Děti recitovaly se zaujetím a chutí a všem se  zadařilo. Vítězové dostali pěkné odměny a ostatní drobnost. Porota, v zastoupení p. učitelek 1. stupně, vyhodnotila takto:

1. kategorie 1.-3.třída

1.místo Košťál Boris 3. třída
2.místo Černohorský Jan 2.třída
3.místo Košťál Jáchym 1.třída

2.kategorie 4.-5.třída

1.místo Písařová Tereza 5.třída
2.místo Hurtová Kateřina 4.třída
3.místo Pelikán Jiří 5.třída

3.kategorie 6.-9.třída

1.místo Nováková Ludmila 9.třída
2.místo Jarošová Helena Veronika 8.třída
3.místo Dýbová Julie 8.třída

Všem gratulujeme. Vítězové se budou připravovat na okresní kolo v Rakovníku 13.3.2019. 
Mgr. Renata Zemjanková

Bubnování

15.2.2019 proběhlo na naší škole Bubnování. Žáci byli rozděleni do dvou skupin. V mladší skupině byli i děti z MŠ a žáci 1. stupně, ve 2. žáci 2. stupně. Lektor pan Adam z Prahy už byl na naší škole podruhé. Každý žák si mohl vybrat buben, na který chce hrát. Na výběr byly bubny veliké, střední a malé. Do hry se zapojily i paní učitelky. Malí a mladí bubeníci se učili držet rytmus, hrát ve skupinách, zesilovat a zeslabovat zvuk podle pokynů lektora apod. Podle ohlasů dětí i p. učitelek se výuka líbila a rádi si  bubnování někdy zopakujeme.
Mgr. Renata Zemjanková

Lyžařský výcvikový kurz

V organizování lyžařských výcvikových kurzů má naše škola dlouholetou tradici, a tak i letos strávila část žáků třetí lednový týden na svazích Krušných hor. Cílem kurzu je naučit děti základům sjezdového lyžování a snowboardingu. Pokročilejším lyžařům a snowboardistům chceme nabídnout možnost zdokonalit své dovednosti. 
K výcviku tento rok panovaly výborné sněhové podmínky a kromě odpočinkového dne, kdy místo lyžování proběhla putovní úkolová hra a sněhová architektonická dílna, strávili žáci každá den na sjezdovkách Ski centra Stříbrná. I večerní program byl velmi bohatý na různé soutěže družstev i jednotlivců, ať už byly na programu disciplíny vědomostní, dovednostní nebo sportovní. 
Z ohlasů jednotlivých účastníků je zřejmé, že letošní lyžařský výcvik se opět vydařil!

Administrace
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace