Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Exkurze do Zoologické zahrady v Praze.14.11.2017 22:03

Dne 9. 11. 2017 se uskutečnila exkurze do Zoologické zahrady v Praze.

Okolo 9. hodiny jsme dorazili do ZOO. Po příjezdu jsme se rozdělili do smíšených týmů, který vždy vedl žák 9. třídy. Plnili jsme různé zábavné úkoly týkající se klokanů, slonů a vlků a pak jsme ještě  navštívili  lachtany a opice. Po vyplnění zadaných úkolů jsme měli pauzu na oběd a nákup suvenýrů.  Pří cestě domů jsme navštívili McDonald´s. Exkurze se nám velice líbila a moc jsme si to užili.

Zpracovaly žákyně 9. třídy 

Botanická soutěž14.11.2017 21:54

Ve čtvrtek 19.října se tradičně v rámci oslav  Dne  stromů konalo podzimní kolo okresní  botanické soutěže jednotlivců. Soutěž probíhala opět v areálu botanické zahrady. Tématem tohoto kola byly užitkové a exotické rostliny. Po slavnostním zahájení soutěže zástupci z městského úřadu a DDM se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili přednášky ing. Pazdery na téma Exotické rostliny a mladší kategorie měly opět program s p. Proškovou, tentokrát  Užitkoexot- riskuj.  Poté proběhla samotná soutěž,  kde se nejvíce dařilo žákyni 5. třídy Anetě Poštové, která ve své kategorii  vyhrála a obsadila 1. místo. Ve stejné kategorii skončil na pěkném 5. místě Tadeáš Peroutka a v kategorii 6. a 7. tříd obsadila 4. místo Helena Veronika Jarošová. Všem žákům naší školy děkujeme za vzornou reprezentaci  a jmenovaným žákům gratulujeme !
M. Zápalová

Ekologická soutěž14.11.2017 21:49

Ve středu 20. září  proběhlo v  Botanické zahradě v Rakovníku tradiční podzimní okresní kolo Ekologické soutěže dvojic, tentokrát na téma Bio svět v nás a kolem nás. Soutěž byla zaměřena zejména na problematiku  ekologického zemědělství, zdravého životního stylu a biopotravin. Tradičně ji  doplnilo Bioriskuj p. Proškové z IVS Bud z CHKO  Křivoklátsko.  A jak vše dopadlo?  Ve velké konkurenci  škol z Rakovníka a okresu se nejlépe ze ZŠ Kolešovice  umístila dvojice Sára Mendíková a Michaela Trčková z 9.třídy. Děvčata obsadila 5. místo.  V kategorii  4. a  5.tříd byli z naší školy nejlepší Tadeáš Peroutka a Matěj Laštůvka, skončili šestí a na sedmém místě se v 2. kategorii umístila dvojice ze sedmé třídy – Helena Veronika Jarošová a Kamila Břinčilová. Gratulujeme!
M. Zápalová

Dopravní hřiště v Rakovníku06.11.2017 08:47

30. a 31. 10. 2017 žáci I. až V. třídy byli na dopravním hřišti v Rakovníku. IV. třída šla nejprve do autoškoly. Všichni žáci se nejprve seznámili s teorií (dopravní značky, dopravní situace na křižovatce, kruhový objezd) a potom už uplatňovali své znalosti v praxi - jízdě na kole. Někomu se vedlo lépe, jinému hůře. Ale s elánem do toho šli všichni.
Za kolektiv J. Kreislová 

Divadlo Karavana06.11.2017 08:44

23. 10. 2017 k nám přijelo divadlo Karavana. Jak už název napovídá, ze žáků I. až VI. třídy se stali cestovatelé, kteří se proháněli po Africe. Dozvěděli se různé zajímavosti, s kterými se seznámili hravou formou. Nakonec se z mnoha stali hudebníci a vyzkoušeli si nejrůznější nástroje z Afriky. Představení bylo bezva.
Za kolektiv J. Kreislová 

« Předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45 Další »
Administrace
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace