Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Školní vícedenní pobyt05.07.2018 10:15

Předposlední týden školního roku se žáci naší školy opět vydali na školní vícedenní pobyt. Tentokrát jsme neodjeli daleko, přivítalo nás rekreační zařízení Račí hrad u Jesenice.
Letošní pobyt se nesl v duchu zlatokopecké horečky. Děti se dozvěděly mnoho informací z této doby a samy si vyzkoušely některé činnosti zlatokopů. Trénovaly také orientaci v terénu, práci s mapou a buzolou nebo poznávání přírody. Nechyběly ani všemi oblíbené sportovní turnaje, hlavně softbal a závěrečný táborák. 

Škola Nanečisto05.07.2018 10:14

Již se stalo tradicí, že kromě návštěvy 1. třídy s mateřskou školkou, si přijdou budoucí prvňáčci vyzkoušet školu nanečisto. 21. a 28. června jsme se s nimi sešli v hezkém počtu. Děti se učily sedět v lavicích, hlásit se a ukázaly nám, jak umí už trochu psát, počítat, nebo kreslit. Také si mohly prohlédnout školu. Příležitost to byla i pro rodiče, aby se zeptali na věci, které je ohledně nástupu jejich dětí do 1. třídy zajímaly. 

Exkurze u HZS Rakovník05.07.2018 10:14

Dne 22. května se žáci 6. třídy vypravili na exkurzi do Rakovníka. Nejprve navštívili místní hasičský záchranný sbor. Děti se dozvěděly mnoho informací o práci hasičů, ale také si zopakovaly důležitá telefonní čísla, základy první pomoci nebo chování se za krizových situací. Velmi se také líbila prohlídka hasičské techniky.
Poté následoval přesun do centra města. V rámci Výchovy k občanství jsme si udělali procházku po významných místech a památkách města. Žákům bylo také připomenuto, kde se nacházejí důležitá místa, jako je městský úřad, policie, nemocnice, soud, ad.
Na závěr samozřejmě nesměl chybět rozchod a občerstvení. 

Exkurze Praha05.07.2018 10:12

Na zeměpisnou exkurzi se i letošní deváťáci vydali do Prahy. Procházku jsme začali na Vyšehradě, někteří si prohlédli hřbitov se Slavínem a zavzpomínali jsme na Staré pověsti české. Následně jsme se přesunuli do Muzea Policie ČR. Prohlídka se líbila. Muzeum seznamuje s činností policie od dob minulých až do dneška. Můžeme si zde prohlédnout vývoj uniforem, ale také policejní techniky a metod vyšetřování. Nechybí ani představení velkých případů, které policisté řešili.
Po malém občerstvení jsme pokračovali v prohlídce centra. Prošli jsme od Václavského náměstí na Staroměstské náměstí a Karlovou ulicí až na Karlův most. Nedostatek času a nevlídné počasí nám zabránili cestě k Pražskému hradu, kam se všichni jistě brzy rádi podívají.

Den v terénu28.06.2018 10:57

V úterý 6. 6. 2018 se všichni žáci základní školy vydali do terénu, kde strávili celé dopoledne. Třídy šly podle vyznačených tras, 1. stupeň měl trasu kratší, druhý stupeň delší. Cestou plnili různé úkoly, např. přenos a ošetření zraněného, zprávu psanou morseovkou, kreslení plánku, poznávání přírody, evakuační zavazadlo aj.  I díky pěknému počasí se  pobyt v přírodě podařil ke spokojenosti učitelů i žáků.
Mgr . Renata Zemjanková, Mgr. Ladilav Fukárek

« Předchozí 1 2 3 4 5 7 9 Další »
Administrace
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace