Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Mikuláš v ZŠ a MŠ Kolešovice09.12.2018 18:00

Ve čtvrtek 6. prosince 2018 zavítal do naší školy Mikuláš, andělé a čerti. Čerti byli strašidelní jen trochu, andělé naopak milí a usměvaví a žáky před dotěrnými čerty chránili. Navštívili nejprve mateřskou školu, poté jednotlivé třídy prvního stupně a v krátkosti i žáky z druhého stupně. Z knihy hříchů přečetli dětem jejich prohřešky, ty slíbily, že se polepší. Děti zazpívaly a přednesly svatému Mikuláši a jeho družině pěkné písně i básničky, za což byly pochváleny, a tak si zasloužily sladkou odměnu. Všichni přítomní si atmosféru pěkně užili.
Napsaly Adéla Kvíderová, Nela Muselová a Ludmila Nováková z IX. třídy

Beseda – Hasičský záchranný sbor13.11.2018 10:51

V úterý 6. listopadu proběhla na naší škole pro žáky I. i II. stupně beseda s příslušníkem rakovnického hasičského záchranného sboru. Žáci si prohlédli hasičskou výstroj a zopakovali si čísla Integrovaného záchranného systému. Vysvětlili si rozdíl mezi ohněm a požárem, i čím je tvořen ohnivý trojúhelník. Připomněli si zásady ochrany a bezpečnosti člověka za běžných rizik a mimořádných událostí.  V závěru besedy měli možnost klást dotazy.  Žáci se tak seznámili s náplní práce hasičů.
Mgr. E. Chalupová

Halloween 201813.11.2018 10:50

Na pátek 2. listopadu 2018 si žáci 9. ročníku připravili pro své mladší spolužáky projektové vyučování na téma Halloween. Poté, co se děti nalíčily a ustrojily do kostýmů, vše mohlo začít.  Nejprve žáci devátého ročníku  připomněli dětem v jednotlivých třídách prvního stupně informace o Halloweenu a svátku Památka zesnulých, vše bylo zakončeno kvízem. V tělocvičně pak byla připravena řada úkolů. Halloweenské dovádění bylo dovršeno průvodem masek i krátkou diskotékou a soutěží.
Mgr. E. Chalupová

Botanická soutěž31.10.2018 21:08

Ve čtvrtek 18. říijna se tradičně  ke  Dni stromů konalo podzimní kolo okresní botanické  soutěže jednotlivců. Soutěž probíhala opět v areálu botanické zahrady, zúčastnil se rekordní počet škol z okresu  ( 12) a rekordní počet soutěžících ( 178). Tématem tohoto kola byly užitkové a exotické rostliny. Po slavnostním zahájení soutěže zástupci z městského úřadu a DDM se žáci 8. a 9. tříd zúčastnili přednášky ing. Pazdery na téma Zelenina od A- Z a mladší kategorie měly opět program s p. Proškovou z IVS Budy – CHKO Křivoklátsko, tentokrát  Užitko riskuj.  Poté proběhla samotná soutěž,  kde se z naší školy nejvíce dařilo žákyni 6. třídy Anetě Poštové, která ve své kategorii ( z 55 soutěžících)  vyhrála a obsadila tak  1. místo, ve stejné kategorii se na 9. místě umístila Jana Trčková. V kategorii 4. a 5. tříd  skončila  na  5. místě Kateřina Hurtová a  na 6. místě Pavel Čečrdle.  Všem žákům naší školy děkujeme za vzornou reprezentaci  a výše  jmenovaným  gratulujeme !
Mgr. Markéta Zápalová

Hudební pořad24.10.2018 11:51

V pondělí, 8. října 2018, jsme se zúčastnili hudebního pořadu nazvaného Kolotoč. Představení bylo zaměřeno nejprve na teoretickou nauku a potom na praktickou část. Takže známé věci si žáci zopakovali a zároveň se naučili něco nového. Zazpívali si a kdo měl chuť, si i zatancoval. Tak zase někdy příště.
Za kolektiv Mgr. J. Kreislová

« Předchozí 1 2 3 4 7 9 12 Další »
Administrace
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace