Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce07.02.2018 08:35

V úterý 30. ledna 2018 se v Klubu Domu dětí a mládeže v Rakovníku od 8 hodin konalo okresní kolo 44. ročníku Olympiády v českém jazyce I. kategorie. Zúčastnilo se celkem 24 žáků a žákyní osmých a devátých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií Rakovnického okresu. Okresní kolo olympiády se dělilo na část jazykovou a část slohovou, z nichž každá trvala 60 minut. Kolešovickou základní školu reprezentovaly dvě žákyně:  Adéla Kvíderová z 8. třídy se umístila na 13. - 14. místě a Sára Mendíková z 9. třídy skončila devatenáctá. Oběma děvčatům blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Eva Chalupová

Lyžařský výcvikový kurz 201804.02.2018 10:50

21.-27. 2. 2018 se již tradičně uskutečnil pro zájemce ZŠ Kolešovice Lyžařský výcvikový kurz. I přes nepříliš příznivou předpověď byly nakonec sněhové podmínky velmi dobré, přálo nám i počasí, a tak se celý týden opravdu vydařil. Ti, co byli na lyžích nebo snowboardech úplně poprvé se rychle naučili základy a každým dnem dělali velké pokroky. Ostatní žáci se snažili během výcviku především vylepšovat svou techniku jízdy a hlavně si to všichni společně užívali. Bylo vidět, že mají z ježdění opravdu radost, což samozřejmě těšilo i nás učitele. Žáci měli navíc jako každý rok zpestřený celý pobyt i dalšími aktivitami jako byl Orientační běh, sportovní turnaje a různé společenské hry. Poslední tečkou za celým pobytem byl pak  karneval, při kterém všichni žáci dostali jako památku Vysvědčení z lyžařského kurzu a následovala závěrečná diskotéka. Celý týden se tedy opravdu velmi vydařil a žáci tak odjížděli zpět domů plni nových zážitků.

Vánoční besídka a jarmark28.12.2017 22:15

Jak už se stalo v naší škole tradicí, dne 21. prosince 2017 se uskutečnila opět vánoční besídka spojená s jarmarkem. Žáci jednotlivých tříd vystoupili se svými pečlivě nacvičenými programy, které uváděly žákyně 9. ročníku Sára Mendíková a Michaela Trčková. Hosté mohli zhlédnout nejrůznější vánoční scénky, poslechnout si recitaci básní i zpěv vánočních písní. Velkou pochvalu tedy určitě zaslouží všichni žáci, kteří měli odvahu a chuť vystupovat, stejně jako jejich pedagogové za svou trpělivost při přípravě a nácviku. Po zdařilých vystoupeních, která měla velký úspěch, následoval netrpělivě očekávaný prodej nejrůznějších převážně vánočních výrobků, které potěšily nejen oko, ale i mlsný jazýček. Výrobky prodávali žáci ve svých stáncích za pomoci svých vyučujících. Děkujeme všem žákům, rodičům a přátelům školy za hojnou účast a přejeme všem příjemně strávené Vánoce a požehnaný nový rok  2018 prožitý ve zdraví, klidu a spokojenosti.

Za ZŠ a MŠ Kolešovice Mgr. Eva Chalupová

English Travelling15.12.2017 07:24

Dne 4. 12. 2017 se konal na ISŠ Jirkov v Rakovníku již 5. ročník netradiční anglické soutěže "English Travelling". Tématem letošního ročníku byla historie Velké Británie a komiksy. Žáci 9. třídy naší školy - Zdeněk Růžička, Sára Mendíková a Vanessa Březinová se z celkového počtu patnácti soutěžících týmů složených ze žáků dvanácti základních škol z Rakovníka i okolí, umístili na krásném 5. místě.

Mgr. Iva Blažková

Okresní florbalová klání11.12.2017 21:06

  V minulém týdnu se na školách v Rakovníku rozjely souboje o nejlepší okresní kolektivy ve florbale. Největší úspěch zaznamenala mladší děvčata, která skončila v okrese na překrásném druhém místě. Turnaj začal losováním do skupin, naše děvčata si ve skupině B vylosovala školu v Lánech, kterou porazila výrazným rozdílem 7:0, v druhém utkání ve skupině jsme vyhráli duel s Lubnou v poměru 5:0. Následoval přímý postup do semifinále, v kterém naše florbalistky „ přejely „ děvčata z Gymnázia Rakovník 4:0. Ve finále už došlo na souboj s nejlepším týmem z Nového Strašecí, po prohře 0:2 se naše děvčata umístila na 2. místě. Strůjkyněmi tohoto úspěchu byly nejlepší útočnice Míša Ferštlová s rozehrávající Julií Dýbovou, v obraně nastupovala Kamila Břinčilová s Janou Hvorečnou a střídala v útoku Helča Jarošová a v obraně Lucie Krobová. Naši bránu s velkou úspěšností chránila Majda Laštůvková.

  V další kategorii starších děvčat se naše družstvo umístilo na pěkném 5.místě. Naši školu reprezentovala děvčata: Sára Mendíková, Simona Ježíková, Anděla Boršová, Nikola Hrdličková, opory ze sedmé třídy Míša Ferštlová s Julií Dýbovou a branku hájila Lída Nováková.

   Naši chlapci a to mladší i starší se shodně umístili na třetích místech ve skupině a do dalších bojů o vyšší umístění nezasáhli.

Mgr. Ladislav Fukárek

« Předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47 Další »
Administrace
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace