Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Provoz školy o prázdninách10.07.2017 19:32

PROVOZ  ŠKOLY  O  PRÁZDNINÁCH

3.7., 4.7., 10. – 14.7.

22.8. – 31.8.

od 8 do 14 hodin

Slavnostní předávání vysvědčení05.07.2017 21:36

Poslední vysvědčení si vycházející žáci jako již tradičně převzali v obřadní síni Obecního úřadu. Za přítomnosti pana místostarosty Jaroslava Kováře a paní zastupitelky Jiřiny Poděbradské dostali nejen vysvědčení, ale také absolventské listy za napsání a obhájení absolventské práce a někteří i pochvalu za výborný prospěch nejen v devátém ročníku, ale i v těch předchozích.
Jako dvě nejlepší absolventské práce byly odměněny práce Kateřiny Veverkové (Požární sport) a Marka Veverky (Obranyschopnost ČSR v roce 1938). S vyznamenáním uzavřeli devátou třídu Hana Cozlová, Marek Veverka, Kateřina Veverková a Ondřej Novák. Poslední dva jmenovaní měli samé jedničky.
Žáci dostali absolventské stužky a i oni poděkovali paní ředitelce a třídní učitelce květinami a dárky. A nechybělo ani pár slziček na rozloučenou.

Všem odcházejícím žákům přejeme do dalšího života mnoho štěstí a úspěchů.

Kurz první pomoci20.06.2017 11:05

13. a 15. 6. 2017 probíhal na naší škole kurz první pomoci. Přijeli k nám Zdravotníci s.r.o. z Prahy. Byli to lidé ze záchranky, kteří pomáhají zachraňovat lidské životy. V úterý 13.6. dopoledne se školili žáci I. - III. tř. a odpoledne všichni zaměstnanci školy. Ve čtvrtek 15.6. byly zbylé třídy. Všichni si vyzkoušeli masáž srdce, ošetření otevřené zlomeniny a přivolání záchranky. Bylo to velice zajímavé a podnětné.
Za kolektiv J. Kreislová 
 

Obhajoby absolventských prací19.06.2017 14:44

Jak už je na naší škole tradicí, tak i letos žáci deváté třídy ukázali své schopnosti a dovednosti vypracováním absolventské práce a následně její obhajobou.

Na práci deváťáci mohou pracovat již od září a kromě literárních a internetových zdrojů mohou využít i pomoc konzultantů. Nedílnou částí jejich práce by měl být vlastní přínos. Jelikož v letošní devítce převažují chlapci byl tématem většiny prací nějaký známý sportovec (fotbalista). Objevily se i práce o motorkách, traktorech nebo o sportovních vozech, dozvěděli jsme se o hasičském sportu i olympijských hrách, koních, lidské kostře nebo o situaci v ČSR v roce 1938 ad.

16. června pak nastal den, kdy měli své práce prezentovat. Většina žáků se tohoto úkolu zhostila na jedničku. I přes velkou nervozitu některých bylo vidět, že se na prezentace připravili a díky dobře zvolenému tématu vědí, o čem mluví. A kdo byl nejlepší? To se dovíme na konci června.

Exkurze SOOS, Františkovy Lázně19.06.2017 14:43

Na začátku června se žáci zúčastnili přírodovědné exkurze. Zamířili do západních Čech do národní přírodní rezervace SOOS, jejíž hlavní zajímavostí jsou bahenní sopky, tzv. mofety. Po naučné stezce si prošli rezervaci, ve které je možné spatřit rašeliniště a minerální slatiniště a několik minerálních pramenů. Také navštívili místní muzeum, jehož sbírky jsou věnované živočichům a rostlinám této oblasti.

Cestou zpět navštívili město Františkovy Lázně. Nechyběla procházka po kolonádě, focení u sochy Frantíka, ochutnávka minerálních pramenů a hlavně lázeňských oplatek.

« Předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43 Další »
Administrace
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace