Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Den Země 201814.05.2018 12:38

V úterý 24 .  dubna připravili žáci 9. třídy naučnou stezku s tabulemi v okolí rybníka v zámeckém parku pro své spolužáky. Na vyznačenou trasu vyrazily třídy se svými učiteli, vyslechly si komentář ke každé tabuli naučné stezky a plnily úkoly, které se týkaly jednotlivých stanovišť. Pro žáky prvního stupně měly děti ze 6. třídy připravený doprovodný program. Děti plnily úkoly různých živočichů např. labutě, štiky apod. Ve zbytku času všechny třídy dostaly ještě zadaný úkol, který se týkal třídění odpadů, sběru odpadků v obci atd.. Všichni se úkolů zhostili velmi dobře a celé dopoledne se vydařilo.
Mgr. Markéta Zápalová

Bovýsek14.05.2018 12:31

Ve čtvrtek 10.5.2018 naši školu navštívil Bovýsek a akce ovoce a zelenina do škol. Děti si zasoutěžily v poznávání ovoce a za odměnu dostaly pytlíček s rozinkami.
Bc. Markéta Sabová

Divadelní představení „Eva tropí hlouposti“14.05.2018 12:29

V pátek 27. dubna 2018 čekala žáky čtvrtého až devátého ročníku kolešovické základní školy cesta do Divadla Na Fidlovačce v Praze.  Divadlo hrálo komedii Fan Vavřincové „Eva tropí hlouposti“. Příběh o rozjívené dívce, která se k překvapení všech zamiluje, slavil úspěch už v časopisecké podobě, také jako nezapomenutelný film pro pamětníky Martina Friče s Oldřichem Novým, Natašou Gollovou a Zdeňkou Baldovou v hlavních rolích a rovněž v knižním vydání.
Od školy jsme odjížděli v 7,45 hodin v doprovodu paní učitelky Mgr. E. Chalupové a slečny asistentky Bc. M. Sabové a k divadlu jsme dorazili kolem 9. hodiny dopolední. Po příjezdu jsme našli rychlé občerstvení, kde jsme se posilnili, a poté jsme vyrazili zpátky k divadlu. Představení začalo kolem 11. hodiny, tedy s téměř půlhodinovým zpožděním, neboť v noci chtěl neznámý pachatel z divadla odcizit zvukovou techniku. Naštěstí se to nepodařilo, došlo však k poškození kabelů, což bylo důvodem zdržení.
Po skončení asi dvouhodinové inscenace jsme se navrátili do autobusu, který nás odvezl zpět ke škole. Všem žákům se divadelní představení velice líbilo. 

Napsala Adéla Kvíderová z 8. třídy a Mgr. Eva Chalupová

Ředitelské volno03.05.2018 20:23

Podle § 24 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. vyhlašuje ředitelka školy ředitelské volno na 7. 5. 2018 z provozních důvodů.   

Ekologická soutěž02.05.2018 09:33

Ve čtvrtek  19. dubna   se konalo v botanické zahradě  v Rakovníku okresní kolo tradiční ekologické soutěže dvojic tentokrát na téma Ekologická abeceda. Soutěž byla doplněna   doprovodným programem,  Ekoabecedoriskuj měla již  tradičně p. Prošková z IVS  Budy a velmi zajímavou přednášku  si  pro starší  děti připravil  p. ing. Pazdera  na téma Příroda Madagaskaru. Naše škola vyslala soutěžící dvojice do všech kategorií,  nejvíce se dařilo dvěma dvojicím : Anetě  Poštové s Tadeášem Peroutkou ,  kteří  v 1.kategorii 4. a 5. tříd obsadili 2. místo a Heleně Veronice Jarošové s Michaelou Ferštlovou.  Dívky ve své kategorii  6. a 7. tříd získaly taktéž stříbrné umístění. Gratulujeme !

M. Zápalová

« Předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46 Další »
Administrace
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace