Základní škola a Mateřská škola Kolešovice, okres Rakovník

Den BOZ09.10.2018 10:03

27.9.2018 se na naší škole konal Den BOZ. Zúčastnili se ho všichni žáci. Každá třída byla rozdělena do několika družstev a ta soutěžila mezi sebou v těchto oblastech: jízda zručnosti, dopravní výchova, první pomoc, mimořádné události I a II. Ty se týkaly znalostí, s kterými se žáci seznámili již dříve: evakuační zavazadlo, hasicí přístroje a jejich použití, rozhovor s dispečerem a důležitá telefonní čísla. Počasí nám přálo a žáci si společně mohli zasoutěžit v disciplínách, které jsou důležité pro náš život.
Za kolektiv  J. Kreislová

Karlovy Vary09.10.2018 09:56

V pondělí 24. září se konala přírodovědno-zeměpisná exkurze, v rámci které jsme tentokrát navštívili Karlovy Vary. Nejprve jsme lanovkou vyjeli k rozhledně Diana, kde jsme si prohlédli Motýlí dům – expozici s živými cizokrajnými motýly a minizoo. Poté jsme se vrátili do centra a podél říčky Teplé prošli celou lázeňskou část města. Děti mohly obdivovat kolonády a další místní památky, ochutnat léčivé prameny a nakoupit si lázeňské oplatky a jiné suvenýry. I když nám počasí příliš nepřálo, exkurzi jsme si všichni užili.

Ekologická soutěž26.09.2018 22:41

Ve čtvrtek  20.září  se konalo v botanické zahradě  v Rakovníku okresní kolo již  tradiční ekologické soutěže dvojic,  tentokrát na  téma Biopotraviny a zdravý životní styl. Soutěž byla doplněna   doprovodným programem:  Ekobioriskuj měla již  tradičně p. Prošková z IVS  Budy a velmi zajímavou přednášku  si  pro starší  děti připravil  p. ing. Pazdera  na téma Superpotraviny. Naše škola vyslala soutěžící dvojice do všech kategorií.  Ve velké konkurenci  škol z Rakovnicka se nejvíce  dařilo těmto dvojicím : Heleně Veronice Jarošové s Lídou Novákovou, které obsadily 5.místo ve třetí kategorii, pěkné 6.- 9. místo v 1.kategorii ( se stejným počtem bodů) vybojovaly   dvojice Kateřina Hurtová a Pavel  Čečrdle , Adéla  Záhoříková a Anna  Dýbová( všichni ze IV. tř.) Natálie Břinčilová a Jakub Kozler (V.tř), v kategorii 6. a 7. tříd byli na pěkném 9. místě (ze 30 dvojic) Adam Ratzka s Lukášem Vicjanem ze VII.třídy.   Gratulujeme a děkujeme za účast!
M. Zápalová

Přírodovědno-zeměpisná exkurze Karlovy Vary13.09.2018 21:37

Kdy: pondělí 24. září 2018
Odjezd: 7:45 od školy
Návrat: 16:30 ke škole
Program: Motýlí dům, prohlídka města – kolonády, prameny
Určeno pro: žáky 2. stupně
Cena: 300,- Kč (zahrnuje dopravu, vstupy)
S sebou: svačina, pití, kapesné, kelímek na ochutnávání pramenů

PRVNÍ DEN ŠKOLNÍHO ROKU10.09.2018 17:11

Prázdniny utekly a žáci se opět vrátili do svých lavic. Většina se těšila na své kamarády a někteří žáci na nové paní učitelky. Prvňáčky a jejich rodiče jako každý rok přivítala paní ředitelka PaedDr. V.Hartmannová a třídní učitelka paní A. Čechová. Čas si našli také zástupci obcí. Za zřizovatele a obec Kolešovice pan starosta M. Dvořák, za obec Hořesedly paní starostka J. Milerová, za obec Hořovičky pan starosta I. Fidesa tradičně zástupkyně Českého svazu žen Kolešovice. Všichni přítomní popřáli novým žáčkům, aby se dobře učili a aby se jim ve škole mezi kamarády líbilo. 

« Předchozí 1 2 3 4 6 8 10 Další »
Administrace
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace