HURÁ NA HRAD

Dne 12.3.2024 se žáci 4. a 5. třídy účastnili projektového dne „Hurá na hrad“. Celý projekt trval 5 vyučovacích hodin. Žáci byli rozděleni do 5 týmů, v kterých pracovali po celou dobu. Začínali stavět hrad od základního kamene založení. Procházeli jednotlivými staletími, probírali panovníky té doby a hrad postupně na maketě přistavovali. Během celého dne zároveň plnili úkoly, které se vztahovaly k danému období např. řemesla té doby, tvorba okenní mozaiky, sestavování lomeného oblouku, alchymie Rudolfa II., hledání 16 dětí Marie Terezie atd. Projekt byl ukončen nalezením 7 klíčů  a těmi otevřena pokladnice, kde byla Svatováclavská koruna Karla IV. Karlem IV. byl korunován Zdeněk Havel, který za celý den prokázal nejvíce znalostí. Vše se vydařilo, dětem se to líbilo, prostě to bylo SUPER!

Mgr. Dana Hlaváčková