ČARODEJNICE

Den před Filipojakubskou nocí 30.4. u nás na škole proběhla oslava tohoto lidového zvyku a děti si s chutí zadováděly na připravených stanovištích, které jim přichystaly paní asistentky s dopomocí žáků 9. třídy. Na jednotlivých zastaveních plnily různé úkoly, tak například házely na plechovky, strefovaly se míčky do otevřených úst čarodejnice, řešily čarodejnické kvízy, létaly na koštěti, atd. Cílem bylo hlavně si projektový den užít, dozvědět se nové poznatky z historie lidových oslav a zadovádět si v širokém kolektivu naší školy.

Mgr. Ladislav Fukárek