KŘIVOKLÁTSKÁ SOVIČKA

Ve čtvrtek 18. dubna se konal další ročník přírodovědné soutěže Křivoklátská sovička v areálu Lesů ČR na Křivoklátě. Z naší školy se zúčastnila 3 čtyřčlenná družstva – dvě v mladší a jedno ve starší kategorii. Na soutěžící byli připraveni se svými otázkami lektoři na 8 stanovištích- např. Co z lesa můžeme sníst a co ne, jak se v lese orientovat bez signálu, co vše v lese můžeme najít a co nám les dává apod. Na jednom stanovišti si mohli vyzkoušet i svoji zdatnost na lesních překážkách.

Pro děti, které čekaly na start byla připravena doprovodná stanoviště ( rukodělná dílna, přednáška o ptactvu, střelba ze vzduchovky apod.). K občerstvení byly připraveny špekáčky a teplý čaj, který byl v chladném počasí vítán.

Děti si soutěž moc užily. Nejlépe se z naší školy dařilo mladšímu týmu ve složení Tereza Čečrdlová, Michal Zeman, Beata Benešová, Eliška Březinová, děti  obsadily pěkné 8. místo z 20 zúčastněných týmů.

Markéta Zápalová